Середа, 17.10.2018, 15:52
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

                  Українська діаспора Берестейської області                                         


Вітаю Вас Гість

  DIE UKRAINISCHE DIASPORA

  Берестя-Пінськ-Малорита-Кобрин-Дрогичин-Іванове

Каталог статей

Головна » Статті » Мои статьи

Берестя
Берестя — один із найважливіших транспортних вузлів Білорусі і промисловий центр. У місті знаходяться електромеханічний електроламповий заводи, підприємство «Цвєтотрон», підприємства легкої та харчової промисловості. Виробництво побутової хімії, будматеріалів, меблів. 2 вузи, 2 театри. Краєзнавчий музей. Берестя є одним із культурно-історичних центрів Республіки Білорусь, зокрема, у місті розташований меморіальний комплекс «Брестська фортеця—герой». Головна вулиця міста — проспект імені П. Машерова.

Прадавня назва Бреста — Берестьє. Місто вперше згадується в "Повісті минулих літ" під 1019 роком у зв'язку з боротьбою князя туровского й великого київського Святополка Володимировича з його братом, у той час новгородським князем Ярославом Володимировичем (Ярославом Мудрим) за великокнязівський Київський престол. Жителі міста звалися берестянами. Назва походить, найімовірніше, від слова "берест" (вид в'яза) або від "береста" (зовнішній шар кори берези). У літописах XII — XIII століть зустрічається також назва Берестий, в історичних документах XVI століття — Бересть (ця назва існувала у жителів околиць міста донедавна). У XVII столітті — початку XX століття місто мало назву Брест-литовск, в 1921-1939 роках. - Брест- Над- Бугом, з вересня 1939 року - Брест.

Берестя — одне з найдревніших міст Волині. Уперше місто з'являється на сторінках «Повість врем'яних літ» під 1019 роком: розгромлений Ярославом Володимировичем Святополк через Берестя утік до Польщі. Однак авторитетний Новгородський перший літопис згадує це місто під роком 1017-м «Ярослав йде в Берестию». Польський вчений Г. Ловм'янський на основі аналізу відомостей з джерел, насамперед руських літописів про боротьбу між синами Володимира Святославича за київський престол, вважає, що місто Берестя існувало до 1016 року і входило до складу удільного князівства Святополка. В період міжусобиці місто зайняв польський гарнізон і утримував його до 1022 чи навіть до 1031 року.

У Бересті 1596 року була підписана Берестейська унія. 3 березня 1918 року тут було підписано Брест-литовський мирний договір.

В 1915 році Брест перейшов до Німецької Імперії. А в 1919 - до Польщі.
Брестська фортеця

17 вересня 1939 місто захопили німецькі війська, а 22 вересня 1939 року у Бресті відбувся спільний радянсько-німецький військовий парад, який приймали комбриг С. Кривошеїн і генерал X. Гудеріан. Цей парад мав відзначив перемогу військ Червоної Армії і Вермахту над Польщею і символізував збройне братерство вояків обох країн. Згідно з Пактом Молотова-Ріббентропа місто перейшло до СРСР.

Інформація для туристів

Символом міста є меморіальний комплекс «Берестьска фортеця-герой», урочисте відкриття якої відбулось 25 вересня 1971 року. Будівництво меморіалу здійснювалось під керівництвом народного архітектора СРСР У. А. Караля.
Категорія: Мои статьи | Додав: Chmara (21.08.2009)
Переглядів: 999 | Рейтинг: 1.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мои статьи [23]
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz